KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 16551002
nr 1655 1002
Fritz von Dardel
(1817-1901), Sverige
Blandteknik, Signerad, daterad 1880, Italienskt landskap. 23x32 cm, yttermått inklusive ram: 30x39 cm
Fritz Ludvig von Dardel, född 1817, död 1901, svensk målare och tecknare.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 4 november 2024
kl 18:16:11
4/11 16:43:44
Fritz von Dardel
Läs mer om Fritz von Dardel